روابط خارجی طالبان؛ از سیاه چاله ژئوپلتیکی تا دلالی نفوذ الزامات راهبردی دولت سیزدهم در مذاکرات هسته‌ای در دوره پسااعتماد به آمریکا بازدارندگی دریایی جمهوری اسلامی ایران در برابر رژیم صهیونیستی از خلیج فارس تا دریای مدیترانه آینده حضور بازیگران منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در سوریه آینده رهبری سیاسی آلمان در عصر پسامرکل جنگ دوازده روزه غزه و آسیب‌های بازدارندگی رژیم صهیونیستی چرایی امکان ناپذیری مذاکرات فرا برجامی جمهوری اسلامی در خصوص توان موشکی که تکنولوژی آنرا بومی کرده، هرگز امتیازی نخواهد داد و مذاکراتی نیز صورت نخواهد پذیرفت چرا نباید به خروج نیرو‌هایی آمریکایی از عراق امیدوار بود چشم انداز روابط روسیه و ایالات متحده آمریکا در دوره ریاست جمهوری جو بایدن اولویت و راهبرد‌های جو بایدن در منطقه غرب آسیا سیاست برجامی ایران؛ از اقدام قاطع تا رفع همه تحریم‌ها شماره ۴۶ فصلنامه روابط خارجی "frqjournal" (تابستان ۱۳۹۹) منتشر شد. ایران و مارپیچ مذاکره تحریم های جدید ایالات متحده علیه صنایع دفاعی ترکیه/ پیامدهای داخلی و بین المللی چرا مذاکره با آمریکا بی‌نتیجه است؟ / مصادیق تحلیلی و تاریخی مهمترین ظرفیت خنثی سازی تحریم‌ها: نیروی جوان تحصیلکرده انقلابی/ بکارگیری الگوی اقتصاد مقاومتی
کد خبر:۹۷۱
۲۹ خرداد ۱۳۹۹ | ۲۲:۰۶
در بازدید دکتر حسین امیرعبداللهیان(دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل) از نمایشگاه بنیان مطرح شد:

ضرورت تدوین دیپلماسی و سیاست خارجی در تراز گفتمان انقلاب اسلامی

دکتر حسین امیرعبداللهیان، ضمن بازدید از نمایشگاه بنیان پژوهشکده، در جریان جزئیات دستاوردهای این مرکز در حوزه های مختلفی سیاسی، حقوقی، اقتصادی و به ویژه سیاست خارجی طی یک ساله گذشته قرار گرفتند.

دکتر حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل امور بین الملل از نمایشگاه بنیان پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام بازدید به عمل آوردند. این بازدید با همراهی دکتر محمد نظری، مدیرکل بین الملل مجمع تشخیص مصلحت نظام و جمعی از مدیران و پژوهشگران پژوهشکده تحقیقات راهبردی از جمله دکتر رحیم بایزیدی، دکتر وحید قربانی، دکتر هادی غلام نیا و دکتر محمد ناصحی در صبح سه شنبه مورخ 27 خرداد ماه 1399 صورت پذیرفت. در این راستا، دکتر امیرعبداللهیان ضمن بازدید از نمایشگاه بنیان پژوهشکده تحقیقات راهبردی، در جریان جزئیات دستاوردهای این مرکز در حوزه های مختلفی سیاسی، حقوقی، اقتصادی و به ویژه سیاست خارجی طی یک ساله گذشته قرار گرفتند.

در جریان این بازدید آثار و دستاوردهای پژوهشکده تحقیقات راهبردی در گروه های مختلف علمی و پژوهشی سیاست خارجی، روابط بین الملل، سیاست داخلی، حقوقی، اقتصادی و فرهنگی و رسانه برای آقای دکتر امیرعبداللهیان تشریح گردید. همچنین برای ایشان دربارۀ ایده های اساسی که در سطح نرم افزاری در جهت سیاست خارجی و دیپلماسی در تراز انقلاب اسلامی در پژوهشکده تحقیقات راهبردی تولید شده بود، توضیحاتی ارائه شد. در ادامه، شبکه نخبگان جوان انقلابی که در طی سال های گذشته با تلاش پژوهشکده تحقیقات راهبردی شکل گرفته اند و عموماً امروزه به عنوان کارشناسان میزها و گروه های تخصصی در نهادهای دخیل در امر سیاست خارجی کشورمان مشغول به کار هستند، به ایشان معرفی شدند.

در پایان این بازدید، ایشان با مدیرکل بین الملل مجمع تشخیص مصلحت نظام و مدیران و پژوهشگران گروه های علمی پژوهشی پژوهشکده تحقیقات راهبردی پیرامون موضوعات مختلف سیاست خارجی کشورمان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

 

 

 

روابط عمومی
ارسال نظرات
آخرین گزارش های تحلیلی
آخرین مصاحبه ها
آخرین ویدئوها