چشم انداز فولاد ایران، فرصت ها و چالش‌ها بحران ادلب؛ آتش زیر خاکستر جریان شناسی گروه‌های تروریستی فعال در سوریه (۳) الزامات راهبردی دولت سیزدهم در مذاکرات هسته‌ای در دوره پسااعتماد به آمریکا سازمان همکاری شانگ‌های و ضرورت‌های عضویت دائمی جمهوری اسلامی ایران در آن سازمان همکاری شانگ‌های نخستین آزمون دکترین نگاه به شرق دولت سیزدهم مرگ با هزاران بریدگی/ راهبرد جدید رژیم صهیونیستی اندیشکده دیپلماسی اقتصادی دانشگاه امام صادق (ع) با همکاری پژوهشکده تحقیقات راهبردی برگزار می‌کند بازدارندگی دریایی جمهوری اسلامی ایران در برابر رژیم صهیونیستی از خلیج فارس تا دریای مدیترانه تبیین پنجاه سال روابط دیپلماتیک ایران و چین سومین مدرسه تابستانه دیپلماسی اقتصادی؛ دیپلماسی اقتصادی در محیط همسایگی روابط عربستان سعودی و آفریقا/ روند فعلی، چشم انداز آینده جنگ ۳۳ روز، پایه‌های تمدن نوین اسلامی را شکل داد. دولت سیزدهم و تحولات غرب آسیا و شمال آفریقا؛ چالش‌ها و الزامات رویکرد رژیم صهیونیستی در قبال آفریقا انتشار اولین شماره فصلنامه راهبرد سلامت و بهداشت اولویت دیپلماسی اقتصادی در سیاست خارجی دولت سیزدهم اولویت دیپلماسی اقتصادی در سیاست خارجی دولت سیزدهم جریان شناسی گروه‌های تروریستی فعال در سوریه (۲) درآمدی بر آغاز و انجام دولت تدبیر و امید (۱۴۰۰-۱۳۹۲)
تازه های حقوقی

تازه های حقوقی


بررسی نقش حقوق مالکیت صنعتی در حمایت از تولید ملی
مؤلف: دکتر سید امیرعلی تاج
چاپ اول:1399
ناشر: مجد
صفحات:166
این کتاب به قلم دکتر سید امیرعلی تاج در ده بخش تنظیم شده است. کتاب ابتدا به مفهوم و جایگاه حقوق مالکیت صنعتی می‌پردازد و در ادامه تلاش می‌کند انواع مالکیت صنعتی و حقوق ناشی از هر یک را بررسی کند.
بخش سوم این کتاب به موضوع شرایط ثبت یک اختراع و مواردی که به‌عنوان اختراع قابل ثبت نیست با نگاه صنعتی پرداخته است. تعریف علامت تجاری و شرایط آن و مقایسه‌اش با اسم تجاری و نکات حقوق مربوط به این موضوع از جمله مباحثی است که در ادامه در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته است.
در ادامه این کتاب وارد موضوع تولید ملی و حمایت حقوقی از آن شده و ابعاد آن را بررسی می‌کند. بخش پنجم این کتاب به حقوق مالکیت صنعتی و حمایت از تولید ملی اختصاص دارد و در بخش ششم به راهکارهای حمایت از تولید ملی به‌صورت کلی پرداخته می‌شود.
در ادامه به بررسی چند موضوع اساسی درباره حقوق مالکیت صنعتی که ارتباط تنگاتنگی در حمایت از تولید ملی دارد، پرداخته است و مطالبی را درباره نقش مالکیت صنعتی، نقش حقوق اختراع و نقش حقوق طرح‌های صنعتی در حمایت از تولید ملی را تبیین کرده است. در بخش انتهایی کتاب نیز به موضوع نقش مالکیت صنعتی در کارآفرینی پرداخته شده است.

آخرین اخبار
آخرین گزارش های تحلیلی
آخرین مصاحبه ها
آخرین ویدئوها
آخرین یادداشت ها
آخرین اینفوگرافیک ها