کد خبر:۵۷۲
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۵
سرانجام دونالد ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا در ٢٠ ژانویه ٢٠١٧ رسماً به قدرت رسید و از همان ساعات اولیه دستورهای جنجالی خود را صادر کرد که عمدتاً مربوط به مسئله مهاجرت است.
برای دسترسی به فایل این مطلب اینجا را کلیک کنید.

سرانجام دونالد ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا در ٢٠ ژانویه ٢٠١٧ رسماً به قدرت رسید و از همان ساعات اولیه دستورهای جنجالی خود را صادر کرد که عمدتاً مربوط به مسئله مهاجرت است. ترامپ در اولین دستورهای اجرایی ریاست جمهوری، دستوری برای توقف ۹۰ روزه صدور ویزا و ورود اتباع ٧ کشور مسلمان را صادر کرد که موجب واکنشهای تند داخلی و خارجی و اعتراضهای گسترده مردم در مقابل فرودگاههای بزرگ آمریکا شد. وی این وعده را در جریان مبارزات انتخاباتی داده بود و بلافاصله بعد از آغاز بکار بدون اینکه جوانب و پیامدهای آن را بسنجد، به اجرا گذاشت. ترامپ معتقد است که این فرمان برای حفاظت از آمریکا در برابر افراط گرایی اسلامی لازم است. در حالی که فرمان وی اتباع کشورهای اسلامی نظیر پاکستان و عربستان که در حملات تروریستی در داخل آمریکا دست داشتند را شامل نمی‌شود. در زمان مبارزات انتخاباتی برخی تحلیلگران معتقد بودند که اگر ترامپ به ریاست جمهوری برگزیده شود و قدرت را در دست بگیرد، بسیاری از وعده‌های خود را عملی نخواهد کرد. دستورهای اجرایی اخیر ترامپ در مقام ریاست جمهوری نشان می‌دهند که آنها اشتباه می‌کردند. همانطور که ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی کاملاً خلاف رویه‌های سیاسی آمریکا عمل کرده بود، در اجرای وعده‌های خود نیز بدون اخذ نظر از کارشناسان و بررسی پیامدها تصمیم می‌گیرد.

افسانه احدی
ارسال نظرات
پربازدید ها
آخرین گزارش های تحلیلی
آخرین مصاحبه ها
ایران و مارپیچ مذاکره
تاریخ انتشار: {{$sameGroupPDate_fa$}}
قرار دادن ایران در مارپیچ بحران و مدارهای فرسوده ساز مذاکرات بی انتها جهت مستهلک سازی سرمایه های راهبردی، خواسته اصلی راهبردپردازان کاخ سفید است

ایران و مارپیچ مذاکره

آخرین ویدئوها