کد خبر:۴۹۳
۱۱ آبان ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۲

دیدار رییس مرکز تحقیقات استراتژیک با رئیس مجلس نمایندگان قبرس

علی اکبر ولایتی روز سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ با دیمیتریس سیلورس رئیس مجلس نمایندگان و تعدادی از نمایندگان مجلس قبرس دیدار و گفتگو کرد.

دکتر علی اکبر ولایتی روز سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ با دیمیتریس سیلورس، رئیس مجلس نمایندگان و تعدادی از نمایندگان مجلس قبرس دیدار و گفتگو کرد.


دیدار رییس مرکز تحقیقات استراتژیک با رئیس مجلس نمایندگان قبرس

 

دکتر ولایتی در این دیدار ضمن خوشامدگویی به میهمانان گفت: ظرفیت‌های ارزشمند پارلمانی دو کشور امکان مغتنم و مناسبی برای توسعه روابط در همه زمینه هاست و این سفر می‌تواند زمینه‌های لازم را در این خصوص فراهم کند. دو کشور در موقعیت مهمی قرار دارند و امکان توسعه روابط دوجانبه، منطقه‌ای و اروپایی - آسیایی فراهم استبا توجه به نزدیکی کشور شما با خاورمیانه، در واقع بخشی از این منطقه محسوب می‌شوید و بنابراین تحت تاثیر تحولات آن هم قرار می‌گیرید و  می‌توانید نقش مثبتی را هم داشته باشید.


دیدار رییس مرکز تحقیقات استراتژیک با رئیس مجلس نمایندگان قبرس


دیمیتریس سیلورس ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و تشکر از رئیس مجلس شورای اسلامی برای این دعوت بر آشنایی با تجربیات و توانمندی‌های تخصصی علی اکبر ولایتی در عرصه بین‌المللی تاکید کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران کشور مهم و تاثیرگذاری در جهان و منطقه محسوب می‌شود و دارای موقعیتی استراتژیک است و علاقه‌مند هستیم تا روابط خود را در تمامی زمینه‌ها با ایران گسترش دهیم. ما از دانش و اطلاعات فوق‌العاده جنابعالی اطلاع داریم که می‌تواند برای همکاری در زمینه‌های مختلف موثر باشد.
وی اضافه کرد: ایران در مرکز جهان با موقعیت ژئوپلتیک قرار دارد و قبرس هم به جز چند مورد روابط خوبی با کشورها برقرار کرده است و علاقه مند هستیم از ظرفیت ها و توانمندی ایران استفاده کنیم.
در ادامه این دیدار دو طرف در خصوص برخی همکاری‌های اقتصادی، بانکی و همچنین حل و فصل مسائل منطقه‌ای به بحث و تبادل نظر پرداختند


.


ولایتی در ادامه این دیدار و در جمع خبرنگاران با تشریح جایگاه قبرس گفت: این کشور در گذشته در جنبش عدم تعهد حضور فعال داشته و هم اکنون نیز عضوی متفاوت در اتحادیه اروپاست و دیدگاه‌های نزدیکی در مسائل منطقه‌ای با جمهوری اسلامی ایران دارد و بر راه حل سیاسی و نه نظامی در سوریه تاکید دارد.

 

ارسال نظرات
آخرین گزارش های تحلیلی
آخرین مصاحبه ها
آخرین ویدئوها