کد خبر:۴۷۹
۱۸ مهر ۱۳۹۵ | ۱۰:۳۶

دکتر ولایتی در دیدار فعالان اقتصادی کشور سوریه

دو کشور در عرصه‌های مختلف امتحان پس داده‌اند و به عهد خود در این ارتباط پایبندند.

دکتر ولایتی در دیدار فعالان اقتصادی کشور سوریه در عصر روز پنجشنبه ١٥ مهر ۱۳۹۵ گفت:

خواب آمریکا برای به دست آوردن مخازن نفت سوریه تعبیر نمی‌شود

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آمریکا با نگاهی که برای خود در آینده دارد، می‌خواهد مخازن نفت سوریه را به دست بیاورد، اما خواب آنها تعبیر نخواهد شد.

دکتر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر روز پنجشنبه ١٥ مهرماه در دیدار هیئتی از فعالان اقتصادی کشور سوریه با بیان اینکه دو ملت ایران و سوریه برادر هستند و از ابتدای انقلاب این روابط محکم‌تر شده است، گفت: دو کشور در عرصه‌های مختلف امتحان پس داده‌اند و به عهد خود در این ارتباط پایبندند.

دکتر ولایتی در دیدار فعالان اقتصادی کشور سوریه

وی اظهار کرد: در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، سوریه در زمان مرحوم حافظ‌ اسد کنار ایران ایستاد و اکنون در هجوم وحشیانه علیه سوریه به‌ سردمداری آمریکا، عربستان و توسط تکفیری‌هایی که از اسلام بویی نبرده‌اند، ایران کنار سوریه ایستاده است.

دکتر ولایتی گفت: آمریکا، صهیونیست‌ها و مرتجعین عرب از کار خود پشیمان می‌شوند و امروز آثار این پشیمانی بین مزدوران منطقه‌ای آمریکا آشکار شده است؛ آمریکا به عجز خود مقابل ملت سوریه اعتراف کرده است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، ادامه داد: همان‌طور که ملت سوریه در حلب پیروز خواهد شد، ملت عراق هم در موصل به پیروزی می‌رسد.

وی با بیان "از شما فعالان حوزه اقتصادی سوریه که به کار خود ادامه می‌دهید و اهداف سازندگی ملت سوریه را پیش می‌برید، تقدیر می‌کنم"، گفت: از برکات این جنگ بود که هم کشورهای منطقه و هم صحنه بین‌المللی متوجه شدند ملت سوریه ملتی ریشه‌دار است و در برابر تروریستهایی که از ٨٠ کشور در سوریه تجمع کرده‌اند، ایستادگی می‌کند. این سرمایه‌ای برای آینده سوریه است و جمهوری اسلامی ایران در کمک به سوریه در ابعاد مختلف و بخشهای گوناگون هیچ‌گاه دریغ نمی‌کند.

دکتر ولایتی در دیدار فعالان اقتصادی کشور سوریه

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه آمریکا خواب تجزیه سوریه را می‌بیند، اضافه کرد: آمریکا با نگاهی که برای خودش در آینده دارد، می‌خواهد مخازن نفت سوریه را به دست بیاورد، اما خواب آنها تعبیر نخواهد شد.

در ادامه این دیدار فعالان اقتصادی سوری در سخنان جداگانه‌ای با بیان اینکه در آینده نه‌ چندان دور جمهوری اسلامی ایران یکی از مهم‌ترین و عظیم‌ترین کشورهای جهان می‌شود، خاطرنشان کردند: آنچه از ایران و برخورد مردم آن ملاحظه کردیم، برای ما مایه عزت و شرف بود. ملت ایران از رهبر بزرگی همچون امام خمینی (ره) پیروی کردند و امروز نیز امام خامنه‌ای با رهبری داهیانه‌‌شان کشور را مدیریت می‌کنند.

ارسال نظرات
آخرین گزارش های تحلیلی
آخرین مصاحبه ها
آخرین ویدئوها