کد خبر:۳۳۳
۱۰ شهريور ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۴
تاریخ : اسفند ١٣٨٧ تهیه شده در : معاونت پژوهشهای فرهنگی و اجتماعی موضوع : اجتماعی
چکیده

سنت‏های ریشه‏دار اجتماعی و دینی، زنان را به سوی حفظ ارکان خانواده دعوت می‏کند؛ اما هنجارهای دنیای متجدد - از دیگر سو - آنان را به حضور هر چه بیش‏تر در جامعه و همکاری فعال در مراکز اشتغال فرا می‏خواند. حال چگونه می‏توان این دو را با هم ترکیب کرد؟ در صورت به خطر افتادن یکی، اولویت با حفظ کدام است؟ و بالاخره در مهندسی جامعه و در سیاست‏گذاری‏های خرد و کلان برای تعیین نقش زنان، نقشه صحیح کدام است؟ اشتغال بانوان یا عدم اشتغال آنان، کدام‏یک در اولویت قرار دارد؟ موضوع اصلی این گزارش، «بررسی پیامدهای اشتغال زنان در جامعه» است و مقصود از اشتغال نیز هر گونه شغل و حرفه اقتصادی است که منشأ درآمد باشد.

در این گزارش سعی می‌شود با ارائه تاریخچه‌ای از مشارکت زنان در فعالیت‌های اقتصادی با استفاده از آخرین اطلاعات موجود در ایران و جهان، وضعیت موجود زنان تبیین شود، سپس به انگیزه‌های اشتغال زنان اشاره می‌شود و در نهایت به مهم‌ترین پیامدهای مثبت و منفی اشتغال زنان پرداخته می‌شود و همراه با آن پیشنهادها و راهکارهای لازم ارائه می‌گردد.
ارسال نظرات
پربازدید ها
ایران و مارپیچ مذاکره
قرار دادن ایران در مارپیچ بحران و مدارهای فرسوده ساز مذاکرات بی انتها جهت مستهلک سازی سرمایه های راهبردی، خواسته اصلی راهبردپردازان کاخ سفید است

ایران و مارپیچ مذاکره

آخرین گزارش های تحلیلی
آخرین مصاحبه ها
آخرین ویدئوها
آخرین یادداشت ها
آخرین اینفوگرافیک ها
پربحث ترین ها