کد خبر:۶۵۴
۲۴ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۳:۱۶
در دیدار با رییس مرکز پژوهش های مجلس سوئد
صبح روز ٢٣ خرداد ماه دکتر ولایتی، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت، با گونار فرس؛ رییس مرکز پژوهش های مجلس سوئد، دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار سفیر سوئد در تهران، قائم مقام رییس و معاون امور اجرایی و اطلاع رسانی مرکز تحقیقات استراتژیک، و جمعی از کارشناسان وزارت امور خارجه و مرکز تحقیقات استراتژیک نیز حضور داشتند. دکتر ولایتی ضمن خوش‌آمد گویی از همکاری های پژوهشی این دو مرکز پژوهشی و تحقیقاتی در ایران و سوئد استقبال کرد و اظهار امیدواری کرد که روابط علمی و پژوهشی دو کشور گسترش یابد.صبح روز ٢٣ خرداد ماه دکتر ولایتی، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت، با  گونار فرس؛ رییس مرکز پژوهش های مجلس سوئد، دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار سفیر سوئد در تهران، قائم مقام رییس و معاون امور اجرایی و اطلاع رسانی مرکز تحقیقات استراتژیک، و جمعی از کارشناسان وزارت امور خارجه و مرکز تحقیقات استراتژیک نیز حضور داشتند. دکتر ولایتی ضمن خوش‌آمد گویی از همکاری های پژوهشی این دو مرکز پژوهشی و تحقیقاتی در ایران و سوئد استقبال کرد و اظهار امیدواری کرد که روابط علمی و پژوهشی دو کشور گسترش یابد.
دکتر ولایتی تصریح کرد: زمینه‌های همکاری بسیار خوبی میان دو کشور به خصوص در زمینه های اقتصادی و صنعتی وجود دارد که مطالعات بسیار دقیق و راهبردی در حوزه های مختلف می‌تواند برای شناسایی و گسترش همکاری بخش های متنوع موثر باشد.
رییس مرکز تحقیقات استراتژیک به تحولات سریع و وقایع متعدد در عرصه‌های منطقه‌ای و بین المللی اشاره کرد و افزود: برخلاف گذشته که عرصه بین‌المللی، موضوعات و معادلات منطقه‌ای را طراحی و بر آن تاثیر می‌گذاشت، امروز شاهد هستیم که موضوعات منطقه‌ای، عرصه بین‌المللی را تحت تاثیر قرار داده است.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: تحولات در این زمینه به قدری سریع و غیرقابل پیش بینی است که ضرورت توجه حداکثری، مطالعات عمیق، شناخت وضعیت و ترسیم چشم اندازهای دقیق را اجتناب ناپذیر می‌کند و همکاری های مراکز تحقیقاتی می‌تواند در این زمینه با اهمیت باشد.

ارسال نظرات
پربازدید ها
آخرین مصاحبه ها