کد خبر:۵۳۷
۰۷ دی ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۱

دکتر ولایتی در همایش 'راهکارهای تعامل حرم مطهر رضوی با  فعالان فرهنگی بین المللی'، دوشنبه  ۶ آذر ۱۳۹۵  در مشهد شرکت کرد.

دکتر ولایتی در همایش 'راهکارهای تعامل حرم مطهر رضوی با فعالان فرهنگی بین المللی'، در مشهد شرکت کرد و با حضور در جمع خبرنگاران در مشهد، پیروزی حلب را نقطه عطفی در تاریخ مبارزات کنونی دانست.

وی افزود: با توجه به اینکه سوریه حلقه طلایی زنجیره مقاومت در برابر صهیونیست ها و حامیان آنان است، غربی ها، صهیونیست ها و عوامل آنها در منطقه از جمله عربستان امید بسیار داشتند حلب را تصرف کنند زیرا دستیابی به حلب تسلط به باقی نقاط را تسهیل می کرد. از سوی دیگر نیروهای مقاومت، سوریه و حامیانش، ایران و حزب الله لبنان توانستند پیروز شوند و حلب را آزاد سازند.

وی اظهار امیدواری کرد متعاقب پیروزی نیروهای مقاومت در حلب، پیروزی های دیگری در عراق و سوریه رخ دهد و موصل هم به آغوش مردم عراق بازگردد.

وی همچنین گفت: مشهد مقدس و آستان قدس رضوی ظرفیت های فوق العاده ای دارند که می توانند مرکز مبادلات فرهنگی، ترویج فرهنگ اسلامی و وحدت بین مسلمانان باشند. اهل بیت (ع) همواره محور وحدت در تاریخ اسلام بودند و اگر وجود آنان نبود امروز نه اهل سنت بود و نه شیعه.

ولایتی اظهار کرد: حضرت امام رضا (ع) براساس روایات و شواهد تاریخی، عالم آل محمد (ص) لقب گرفتند و این به خاطر آن است که آن حضرت توانستند بخشی از علوم را به ظهور برسانند و در مقابل مکاتب غیر الهی بایستند و واقعیت های اسلام را تبیین فرمایند. از این رو وجود مرقد مطهر حضرت امام رضا (ع) در مشهد، باعث شد این شهر به مرکز پرورش علوم اسلامی تبدیل شود. امروز که ایران اسلامی مهمترین کشور اسلام و تنها ملجا مسلمانان واقعی در دنیاست، انتظار همه مسلمانان این است که ایران بیش از گذشته کمر همت ببندد و در مقابل سیل نفاق و الحاد ایستادگی کند.

مشهد مقدس، پایتخت معنوی ایران است و با توجه به امکانات آستان قدس رضوی و علاقه مردم و دانشمندان شیعه و سنی به بارگاه مطهر رضوی، مشهد می تواند مرکز بین المللی ارتباطات فرهنگی و علوم اسلامی باشد تا مسلمانان از پراکندگی نجات پیدا کنند و محلی برای وحدت امت اسلامی داشته باشند.(ایرنا)

ارسال نظرات
پربازدید ها
ایران و مارپیچ مذاکره
قرار دادن ایران در مارپیچ بحران و مدارهای فرسوده ساز مذاکرات بی انتها جهت مستهلک سازی سرمایه های راهبردی، خواسته اصلی راهبردپردازان کاخ سفید است

ایران و مارپیچ مذاکره

آخرین گزارش های تحلیلی
آخرین مصاحبه ها
آخرین ویدئوها
آخرین یادداشت ها
آخرین اینفوگرافیک ها
پربحث ترین ها