کد خبر:۴۸۰
۱۸ مهر ۱۳۹۵ | ۱۰:۵۵

دکتر ولایتی در جمع خبرنگاران

سفر رئیس جمهور در راستای منویات رهبر معظم انقلاب است.

دکتر ولایتی،رییس مرکز تحقیقات استراتژیک عصر پنجشنبه ١٥ مهرماهدر جمع خبرنگاران حضور یافت و به سوالات انان پاسخ داد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: سفر رئیس جمهوری به کشورهای جنوب شرق آسیا در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر نگاه بر شرق است.

دکتر ولایتی عصر پنجشنبه ١٥ مهرماه پس از دیدار با هیأت اقتصادی سوریه در جمع خبرنگاران افزود: سفر رئیس جمهوری به کشورهای ویتنام، مالزی و تایلند سفر بسیار مهمی است.


دکتر ولایتی در جمع خبرنگاران عصر پنجشنبه ١٥ مهرماه

وی افزود: بر اساس خط مشی‌ای که رهبر معظم انقلاب ترسیم فرموده‌اند مبنی بر اینکه نگاه به شرق داشته باشیم، ضرورت دارد که ما به این موضوع اهمیت دهیم.

دکتر ولایتی ادامه داد: نگاه به شرق مستلزم توسعه روابط با کشورهای آسیایی است از این‌رو دیدارهای انجام شده در این سفر ارزشمند است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: سفر رئیس جمهوری به ویتنام با توجه سابقه انقلابی آن و توسعه اقتصادی که داشته‌اند اهمیت دارد، همچنین سفر به مالزی هم به عنوان کشور مهم اسلامی و عضو مهم آ س آن قابل توجه است.

دکتر ولایتی یادآور شد: حضور رئیس جمهوری در تایلند برای برگزاری مجمع کشورهای آسیایی از لحاظ منطقه‌ای و قاره‌ای ارزشمند است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام،ادامه داد: سفر اخیر رئیس جمهوری، حکایت از این دارد که سیاست خارجی ایران بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب سیاستی فراگیر است که فقط منحصر به غرب نیست.

وی افزود: با توجه به اینکه آینده دنیا بیش از غرب در آسیا رقم خواهد خورد بنابراین زمینه‌سازی برای آینده روابط قاره‌ای بسیار مهم است.

دکتر ولایتی درباره مانور عربستان در خلیج فارس گفت: عربستان در سوریه، لبنان و عراق دست به کارهای نمایشی زد و شکست خورد، تا زمانی که آنها با کشورهای منطقه سر جنگ داشته باشند ضرر می‌کنند و شکست خواهند خورد مگر آنکه دیدگاه خود را تغییر دهند.

ارسال نظرات
آخرین گزارش های تحلیلی
آخرین مصاحبه ها
آخرین ویدئوها