کد خبر:۳۳۹
۱۴ شهريور ۱۳۹۵ | ۱۶:۳۲
دکتر علی‌اکبر ولایتی، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ با استفان اوبرایان، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشر دوستانه دیدار و گفت‌وگو کرد.

 دکتر علی‌اکبر ولایتی، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بعداز ظهر ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ با استفان اوبرایان، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشر دوستانه و هماهنگ‌کننده کمک‌های اضطراری دیدار و در خصوص تحولات منطقه و به ویژه موضوع حل و فصل بحران های منطقه از جمله بحران در عراق، سوریه، یمن و افغانستان و راه‌های کمک‌های بشردوستانه به مردم این مناطق گفت‌وگو کرد.

معاون دبیرکل سازمان ملل در این دیدار گفت: برای دیدگاههای جمهوری اسلامی ایران در قبال این کمکهای بشردوستانه در خصوص این مناطق احترام قائل هستیم و امیدواریم که سازمان ملل را در جهت مساعدت به مردم جنگ‌زده در این مناطق و به ویژه شهرهای تحت محاصره یاری نماید.

دکتر ولایتی نیز در پاسخ به اظهارات ایشان ضمن تشریح دیدگاههای ج.ا. ایران نسبت به شرایط دشوار ساکنین در شهرهای سوریه و یمن اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران آماده است که از طریق هر راه و شیوه‌ای، سازمان ملل را در جهت کاهش دردهای مردم کشورهای بحران‌زده یاری کند و تمامی تلاش جمهوری اسلامی ایران در جهت حل و فصل صلح‌آمیز این درگیریهاست.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل ضمن اشاره به آخرین تحولات مربوط به عراق به ویژه موصل گفت: ما در تماس با طرفهای ذیربط در عراق همواره بر به کارگیری خشونت کمتر و ضرورت تلاشهای صلح‌آمیز تاکید کرده‌ایم و راه حل نظامی را آخرین راه‌ حل برای حل و فصل اینگونه درگیریها می‌دانیم.

ارسال نظرات
پربازدید ها
آخرین مصاحبه ها