کد خبر:۱۳۸۴
۰۸ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۶:۴۸
پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام در تعامل با مرکز رشد دانشگاه امام صادق علیه السلام فصلنامه راهبرد سلامت و بهداشت را منتشر می‌کند.

پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام در تعامل با مرکز رشد دانشگاه امام صادق علیه السلام فصلنامه راهبرد سلامت و بهداشت را منتشر می‌کند. این مجله تلاش دارد با نگاهی علمی و کارشناسی به بررسی مهمترین مسائل و معضلات نظام سلامت بپردازد. لازم به ذکر است این مجله در حال حاضر از قالب علمی پژوهشی کناره گرفته تا بتواند در قالب متنوع‌تری از محتوا و همچنین با استفاده از طیف گسترده‌تری از نخبگان (نه فقط نخبگان دانشگاهی) در عرصه مدیریت و سیاست‌گذاری سلامت اثرگذار باشد. مهمترین محورها و زیرمحورها مورد نظر این شماره به قرار زیر می‌باشد. قالب‌ها و استانداردهای مورد نظر این مجله را می‌توانید از این لینک دریافت کنید.

مهم‌ترین معیاری که در رابطه با تمامی محورهای ذیل باید رعایت شود آن است که مسائل خرد با سطح اثرگذاری اندک به هیچ عنوان مد نظر نیست. تبیین چرایی اولویت‌ها و مسائل، و ربط و نسبت آن‌ها با سایر مسائل موضوعیت دارد. همچنین در نهایت نیاز است تا دلالت‌های سیاستی برای دولت آتی بیان شود.

محورها

زیرمحورها

سیاست‌ها و برنامه‌های دولت‌های پیشین

- نقد برنامه‌ها و سیاست‌های کلان دولت‌های قبل

- تبیین ضرورت تداوم، اصلاح یا توقف برخی برنامه‌های پیشین

تصویر وضع موجود

- تبیین مهم‌ترین مسائل نظام سلامت

-تبیین جایگاه مسئله در نسبت با سایر مسائل

 تصویر وضع مطلوب

- تبیین اصول و ارزش‌های حاکم بر نظام سلامت

- ترازیابی و ترسیم وضع مطلوب نظام سلامت 

آینده پژوهی نظام سلامت

-تحلیل کلان روندها و رویدادهای آتی و تاثیر آن بر نظام سلامت

سیاست‌های پیشنهادی

-برنامه‌ی پیشنهادی برای دولت آتی

 

 

مهلت ارسال: ۱۵ تیر ۱۴۰۰/دومین شماره با موضوع سلامت در دولت سیزدهم

 

ارسال نظرات
آخرین گزارش های تحلیلی
آخرین مصاحبه ها
آخرین ویدئوها