افتتاح نمایشگاه دستاوردهای علمی پژوهشی بنیان       
به روز شده در: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹
تعداد بازدید: ۱۴۷۰
در نشست شورای سیاستگذاری پژوهشکده تحقیقات راهبردی مطرح شد:
موضوع «اقتصاد دریامحور» در نشست شورای سیاستگذاری پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.
کد خبر: ۷۳۲
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷ - 14 October 2018موضوع «اقتصاد دریامحور» در نشست شورای سیاستگذاری پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام در ٢١ آبان مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. در این نشست که با حضور دکتر محمدابراهیم مداحی جانشین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پژوهشکده، دکتر مرتضی نبوی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر علی محمد بشارتی، دکتر داریوش خدادادی، دکتر اکبر کمیجانی، خانم دکتر نسیرین مصفا و جمعی از صاحب نظران سیاسی- اقتصادی برگزار شد، دکتر علیرضا ایرانبخش بحث اقتصاد دریامحور را مطرح کرد. وی با بیان اهمیت دریا و توسعه دریایی از منظر مقام معظم رهبری به دلیل بهره‌مندی ایران از دو دریا و ارتباط با دریاهای آزاد، تأکید کرد نظر به معیارهای قدرت ملی و جایگاه دریا در افزایش قدرت سخت و نیمه سخت، استفاده از ظرفیت‌ها و استعدادهای دریایی، منافع سیاسی- اقتصادی و اجتماعی گسترده‌ای برای کشور تأمین می‌کند. در پایان نیز صاحب‌نظران حاضر به طرح دیدگاه‌های خود در این زمینه پرداخته و پیشنهادهای خود برای تکمیل مطالعات و راهبردی ساختن مطالعات اقتصاد دریامحور را ارائه نمودند.
گفتنی است در ابتدای این نشست دکتر مداحی با مطرح نمودن خبر برگزاری همایش افول هژمونی ایالات متحده مصادف با ١٢ آبان، خواستار پیشنهادات حاضران درباره این موضوع شد. در پایان نیز مفاد آیین نامه اجرایی نشریات علمی- پژوهشی پژوهشکده مورد بحث قرار گرفت.

بازگشت با ابتدای صفحه
ارسال به دوستان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: