بازدیدکنندگان گرامی به استحضار می رساند از ابتدای آبان ماه 99 وبگاه جدید پژوهشکده با امکانات ویژه در همین آدرس آغاز بکار خواهد کرد.      
به روز شده در: ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸
تعداد بازدید: ۱۲۰۶
تاریخ : ٢٩ مرداد ١٣٨٦ شركت كنندگان : دکتر فیروزه خلعت‌بری موضوع : اقتصادی برگزارکننده : معاونت پژوهشهای اقتصادی / گروه پژوهشی اقتصاد کلان
کد خبر: ۱۵۲
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲ - 21 August 2016
خلاصه

موضوع این نشست، سیاستهای پولی و توسعه ملی در ایران است. در برنامه چهارمی که ما تدوین کردیم و به مجلس رفت، اصلاً بحث راجع به کاهش نرخ سود به این شکلی که هست، نشده بود. مادة ١٠ قانون برنامه چهارم می‌گوید اول باید سهمیة بخشها را برداشت و بعد اگر قرار هست نرخ سود برای برخی از فعالیتهای کشور کمتر از نرخ مصوبی باشد که شورای پول و اعتبار تعیین می‌کند، آن میزان تفاوت را دولت باید به صورت یارانه جبران کند. در مجلس هفتم یک مصوبة قانونی آمد که بحث کاهش تدریجی نرخ سود بانکی هست، آن هم منظور این است که در طول برنامه چهارم متناسب با کاهش نرخ تورم، نرخ سود هم کاهش پیدا کند. به هر صورت، اینکه شورا این نرخ را بدون توجه به شرایط داخلی و خارجی کاهش دهد، فکر می‌کنم نه در برنامه چهارم و نه مصوبه مجلس اینگونه به آن اشاره نشده است. مورد بعدی ادغام شورای پول و اعتبار در شورایی به نام شورای عالی مدیریت و برنامه‌ریزی اقتصادی است.
بازگشت با ابتدای صفحه
ارسال به دوستان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: